Zespół narodowy Kataru ponosi porażkę z narodową kadrą Ekwadoru w pierwszym meczu mistrzostw świata rezultatem zero do dwóch!

Zespół narodowy Kataru ponosi porażkę z narodową kadrą Ekwadoru w pierwszym meczu mistrzostw świata rezultatem zero do dwóch!

Mistrzostwa świata to futbolowa impreza, która odbywa się co cztery lata. Sympatycy piłki nożnej z całej świata czekają z niecierpliwością na pierwsze spotkanie mistrzostw świata i to nie podlega wątpliwości. W przypadku mistrzostwach świata w Katarze, który wystartował w ten weekend było tak samo. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw, która prezentowała się doskonale poprzedzała inauguracyjny mecz. Później jednak nadszedł czas na piłkę nożną i fani futbolu znajdujący się na trybunach a także przez telewizyjnymi odbiornikami wyczekiwali niesamowitego spektaklu. Zawodnicy narodowego zespołu Ekwadoru bardzo szybko strzelili bramkę i już od pierwszego gwizdka sędziego emocji nie brakowało. Valencia trafił do bramki już w trzeciej minucie i wydawało się, iż narodowa kadra Kataru będzie mieć bardzo trudno w tym spotkaniu. Arbiter tego spotkania postanowił jednak prześledzić z pomocą systemu VAR prawidłowość tej bramki i okazało się, że w momencie zagrania zawodnik był na spalonym. Organizatorzy tych mistrzostw mieli więc wiele szczęścia w tej sytuacji.

Reprezentacja Ekwadoru mimo anulowania pierwszej bramki nie planowała odpuścić. Zawodnicy drużyny narodowej Ekwadoru cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego spotkania, non stop przy tym tworząc groźne sytuacje. Chwilę później w akcji oko w oko z golkiperem kadry Kataru odnalazł się gracz drużyny narodowej Ekwadoru i został przewrócony. Arbiter nie zastanawiał się ani chwili i zarządził rzut karny, a bramkarzowi dał kartę. Na gola jedenastkę zmienił kapitan zespołu narodowego Ekwadoru Valencia. Kiepsko w porównaniu do reprezentacji Ekwadoru wyglądała narodowa drużyna Kataru. Nie widać było pomysłu na grę, a bramkarz kadry Ekwadoru przez większą część meczu nie miał nic do roboty. Druga bramka dla narodowej kadry Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem pierwszej części, a autorem kolejny raz był Enner Valencia. W trakcie pierwszej części tego spotkania nie oglądaliśmy już więcej bramek. Oba zespoły podczas drugiej części wyraźnie zredukowały rytm i na murawie działo się niewiele. Ten mecz w ostatecznym rozrachunku skończył się wynikiem 2:0 dla drużyny narodowej Ekwadoru, która świetnie rozpoczęła mundial. Z kolei reprezentacja Kataru znalazła się teraz w trudnej sytuacji i może mieć problem z awansem do pucharowej fazy.