Wygrana z narodową drużyną Walii rezultatem 1:0 - reprezentacja Polski utrzymuje się w dywizji A National League!Polski zespół narodowy wygrywa z zespół narodowy Walii!

Wygrana z narodową drużyną Walii rezultatem 1:0 - reprezentacja Polski utrzymuje się w dywizji A National League!Polski zespół narodowy wygrywa z zespół narodowy Walii!

w tym roku rozgrywki Ligi Narodów musiały zostać zagrane w nieco przyspieszonym tempie, przez wzgląd na nadchodzące światowe mistrzostwa w Katarze i nie ulega to wątpliwości. W finałowym pojedynku baraży polska narodowa drużyna trenowana przez Michniewicza ograła narodową kadrę Szwecji i też zagra na tym wielkim turnieju. Nim jednak to się stanie reprezentanci Polski mieli do wykonania jeszcze jedno naprawdę ważne zadanie. Na tegoroczną edycję Ligi Narodowej głównym celem było utrzymanie miejsca w grupie A. Głównie tutaj się rozchodzi o szansę grania meczów z najsilniejszym przeciwnikami, oraz renomę. Podczas pojedynków z najlepszymi zespołami futbolu światowego nasza drużyna będzie mogła nabierać doświadczenia i co najważniejsze przekonać się, w jakim w tym momencie jest miejscu. W obecnej edycji zadanie to nie było najłatwiejsze, gdyż polska drużyna była zmuszona rywalizować z takimi ekipami jak narodowa drużyna Belgii, zespół narodowy Holandii a także reprezentacja Walii. Każda z tych ekip to wielkie wyzwanie, i chociażby z tego powodu walka o punkty była niezwykle skomplikowana.

W momencie, kiedy polska narodowa kadra przegrała z Belgią wynikiem jeden do sześciu kibice piłki nożnej w Polsce byli zasmuceni. Na pewno był to zimny prysznic dla polskich piłkarzy, jak i dla szkoleniowców. Bez najmniejszych wątpliwości awans na mistrzostwa świata był olbrzymim osiągnięciem, ale drużyna wyposażona w taką liczbę zdolnych graczy nie może pozwolić sobie na porażkę takim wynikiem. W następnych pojedynkach naszym zawodnikom szło już jednak znacznie lepiej, czego świetnym przykładem jest trzy punkty z zespołem narodowym Walii na Stadionie Narodowym, oraz podział punktów z reprezentacją narodową Holandii. Nadeszła pora ostatniej serii spotkań w rozgrywkach grupowych, w której polscy zawodnicy grali z kadrą narodową Walii. Piłkarze Walii, by móc rozmyślać o zostaniu w grupie A Ligi Narodowej musieli triumfować w tym starciu. Naszym wystarczał do utrzymania się wyłącznie remis. To było ciężkie i równe starcie, ale z lekkim wskazaniem na narodową drużynę Polski. Polscy piłkarze dominację w czasie całego starcia udokumentowali podczas drugiej połowy, gdy po fenomenalnym podaniu Roberta Lewandowskiego, do siatki trafił Karol Świderski. Nasza kadra w rozrachunku ostatecznym wygrała rezultatem jeden do zera i dzięki temu utrzymała się w dywizji A National League. Wielbiciele futbolu w naszym kraju w tej chwili mogą ze spokojem wyczekiwać na pierwsze pojedynki rozgrywek grupowych polskiej reprezentacji piłkarskiej na mistrzostwach świata w Katarze.