Tottenham pokonuje mistrzów Anglii po trafieniu w końcówce spotkania! Świetne spotkanie mistrza ekstraklasy angielskiej i utrata punktów w hicie kolejki!

Tottenham pokonuje mistrzów Anglii po trafieniu w końcówce spotkania! Świetne spotkanie mistrza ekstraklasy angielskiej i utrata punktów w hicie kolejki!

Mnóstwo sympatyków piłkarskich z Europy jest zdania, iż angielska liga jest na tą chwilę najtrudniejszą piłkarską ligą na całym świecie. Własną markę liga angielska tworzyła od dekad, a dobitnym tego dowodem są wyniki sprzedaży, które te zmagania osiągają co roku. Drużyny piłkarskie z angielskiej ligi niemalże w każdym sezonie świetnie wyglądają w europejskich rozgrywkach i dobrze o tym pamiętać. Fantastycznym dowodem tego jest choćby to, iż panującym obecnie mistrzem Champions League jest Chelsea FC, czyli zespół z Wielkiej Brytanii. Mistrz Anglii także ma ochotę na wygraną w tych najistotniejszych rozgrywkach pucharowych i nie podlega to żadnej wątpliwości. Sezon wcześniej zawodnicy mistrza ligi angielskiej zakwalifikowali się do spotkania finałowego Champions League, jednakże wtedy byli zmuszeni uznać wyższość zespołu prowadzonego przez Tuchela. Dla szkoleniowca mistrza ekstraklasy angielskiej Pepa Guardioli, który w tym sezonie da z siebie wszystko, aby wygrać wymarzone europejskie trofeum był to bez żadnych wątpliwości wielki cios.

Mistrz ligi angielskiej jest na doskonałej drodze, by ułatwić sobie drogę po puchar Ligi Mistrzów i należy to zaznaczyć. W angielskiej ekstraklasie wypracowali sobie sporą przewagę nad pozostałymi drużynami, co da im możliwość dużo bardziej skoncentrować się na zmaganiach w Europie. Zawodnicy mistrza Premier League w trakcie weekendu toczyli bój Tottenhamem z Londynu i z całą pewnością nie spodziewali się tak trudnego spotkania. Mocno ruszyła z atakami od początku meczu wyruszyła drużyna Tottenhamu Hotspur, czego wynikiem było trafienie już w 4 minucie spotkania. Zawodnicy mistrza Anglii musieli ruszyć do odrabiania strat. Gdy futbolówkę do siatki w 36. minucie wpakował Ikay Guendogan doprowadzając tym samym do rezultatu remisowego futbolowi sympatycy z Manchesteru z całą pewnością odczuwali szczęście. Do głosu w drugiej połowie tego meczu doszli po raz kolejny doszli piłkarze Tottenhamu Hotspur, którzy z pomocą Harryego Kane'a objęli prowadzenie. Wyglądało na to, iż to starcie zakończy się zwycięstwem Tottenhamu Hotspur, jednakże w 92 minucie z jedenastu metrów doprowadził do remisu Riyad Mahrez. W ostatnich sekundach spotkania sędzia wskazał na jedenastkę dla Tottenhamu Londyn. Kane Harry przemienił karnego na bramkę i takim sposobem zagwarantował trzy oczka dla swojego zespołu.