Przełomowy turniej - mundial w Katarze

Przełomowy turniej - mundial w Katarze

Potyczki piłkarskie w Katarze zbliżają się dużymi krokami, a duży procent płci męskiej z zaciekawieniem odlicza nadchodzące dni. W sieci globalnej ukazuje się multum głosów pod kątem tego, która grupa zawodników zwycięży mistrzostwa świata w piłce nożnej, a która ma na to niewielkie możliwości. Przytyków w kwestii różnych gwiazd piłki nożnej też nie zabraknie. Czy niezwykłe wydarzenie da kibicom wyraziste uniesienie?

Rewelacyjność mistrzostw

Obecne rozgrywki będą szczególnie wyjątkowe, nie zważając na fakt niemałej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do tej pory zostały zrealizowane. Po raz pierwszy w historii, pojedynki między drużynami przeniosą się na obszarze Bliskiego Wschodu, a także po raz pierwszy w kraju wyznania islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się nietypowa, albowiem wydarzenie odbędzie się podczas jesieni. Jest to również finalny turniej, podczas gdy startować będą tylko 32 składy piłkarskie, albowiem na następnym takim wydarzeniu, liczba zespołów zmaksymalizowana zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Jadowite wypowiedzi społeczeństwa

Nadchodzące zawody piłkarskie są bardziej dyskusyjne od swoich poprzednich wersji. Ukazują się komentarze, że wybór obszaru, w którym zawody mają się odbyć, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskim towarzystwie da się zauważyć spore wzburzenie. Wokół turnieju cały czas kręciło się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że podczas budowy obiektów sportowych i reszty infrastruktury, umarła duża liczba osób, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie powstrzymało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego doniosłego wydarzenia dla bogatego państwa, jakim jest Katar.

Kto wzniesie złote trofeum?

Mimo większej niechęci aniżeli uznania w stosunku do gospodarza zawodów, i tak miliony ludzi angażują się w cały proces, typując różne zespoły do wygrania turnieju. Najczęściej typowanymi ulubieńcami publiczności do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na mistrza turnieju musimy poczekać aż do połowy grudnia.