Piłkarze szkoleni przez Tuchela dali radę zwyciężyć londyński Tottenham rezultatem 1 do 0 po niezwykle emocjonującym starciu!

Piłkarze szkoleni przez Tuchela dali radę zwyciężyć londyński Tottenham rezultatem 1 do 0 po niezwykle emocjonującym starciu!

Kibice z Wysp w środę wieczorem skupieni byli na meczu, który był rozgrywany między Tottenhamem Hotspur, a Chelsea Londyn. Stawka środowego pojedynku była niezwykle wysoka, ponieważ triumfator półfinałowej rywalizacji miał zyskać awans do wielkiego finału Pucharu Angielskiej Ligi! Chelsea, która triumfowała rezultatem dwa do zera na swoim boisku w pierwszym spotkania tych klubów była wyraźnie bardziej zdeterminowana. Rzecz jasna nie oznaczało to, iż w rewanżowym starciu będzie brakowało bardzo emocjonujących akcji. Wręcz przeciwnie od pierwszej do ostatniej minuty wielbiciele piłkarscy mieli szansę podziwiać fenomenalne spotkanie. Zawodnicy trenowani przez Antonio Conte bez wątpienia mieli nadzieję na lepszy rezultat, jednakże zespół londyńska Chelsea ekspresowo ruszyła do akcji. Piłkarze Tuchela Thomasa zdobyli prowadzenie już w osiemnastej minucie, gdy po bardzo dobrym dośrodkowaniu Mounta Masona futbolówkę do bramki wpakował Reudiger Antonio.

Był to z całą pewnością świetny start meczu dla Chelsea z Londynu, która znacznie zbliżyć się zdołała tym sposobem do wielkiego finału Pucharu Ligi Angielskiej. Gracze Tottenhamu FC od tego momentu musieli odrobić już trzy trafienia, aby choćby doprowadzić do dogrywki. Bez cienia wątpliwości było to niezwykle trudne zadanie. sporo powodów do niezadowolenia z powodu systemu VAR mogli mieć także kibice futbolu zebrani na trybunach w stolicy Anglii. Arbiter który prowadził ten pojedynek aż dwa razy dyktował rzut karny dla gospodarzy, jednak dwa razy też był zmuszony decyzję te cofać po obejrzeniu akcji za pomocą VARu. Mimo wszystko piłkarze londyńskiego Tottenhamu w dalszym ciągu walczyli o dobry wynik i dali radę nawet zdobyć bramkę. Jednakże w tej sytuacji kolejny raz musiał interweniować VAR i sędzia prowadzący to starcie zasygnalizował, iż kapitan kadry Anglii w chwili dogrania znajdował się na spalonym. Ostatecznie londyńska Chelsea wygrała to spotkanie wynikiem jeden do zera i wystąpi w finale Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie jej przeciwnikiem będzie Arsenal FC albo Liverpool FC.