Kadra Polski siatkarzy zdobywa srebrny medal mistrzostw świata, po tym jak poniosła klęskę z reprezentacją narodową Włoch!

Kadra Polski siatkarzy zdobywa srebrny medal mistrzostw świata, po tym jak poniosła klęskę z reprezentacją narodową Włoch!

Bardzo dużo siatkarskich wielbicieli ma doskonałą świadomość tego, jak kluczowym turniejem są światowe mistrzostwa. Zwłaszcza fani tej dyscypliny sportu z naszego kraju to wiedzą, gdyż polska drużyna narodowa w siatkówkę od wielu lat zdobywa medale na międzynarodowej arenie. Nie powinno dziwić więc to, iż w naszym kraju zapanowała euforia, gdy przedstawiono zmianę organizatora mistrzostw świata. Najpierw turniej ten miał zostać zorganizowany w Rosji, lecz ze względu na działania terrorystyczne organizacja została odebrana Rosjanom. Siatkarska federacja FIVB nie miała się jednak czym martwić, ponieważ Polska dowiodła już wiele razy, iż potrafi organizować turniej tej rangi. Mistrzostwa świata osiem lat temu także odbywały się w Polsce i wtedy kadra Polska w siatkówkę zdobyła tam złoto. Duża część siatkarskich kibiców wierzyła to, iż i teraz będzie identycznie.

Trzeba zaznaczyć, że polska reprezentacja w siatkówkę od pierwszego meczu mundialu wyglądała fenomenalnie. Mogło się wydawać, że jesteśmy na dobrej ścieżce do drugiej obrony mistrzowskiego tytułu, gdyż bez większych problemów ogrywaliśmy następnych oponentów. W starciu półfinałowym po pięciosetowej walce zwyciężyliśmy rezultatem 3:2 drużynę Brazylii. W finale mistrzostw świata przeciwnikiem polskiego zespołu była włoska kadra narodowa. Jest to bez najmniejszych wątpliwości ekipa, w której można zobaczyć wielu świetnych zawodników. Zaprezentowali oni na parkietach w Polsce, iż w przyszłości będzie trzeba się z nimi liczyć. wynikiem Intensywnie zaczęła finałowe spotkanie polska kadra narodowa, zwyciężając w secie numer I wynikiem 25:22. Następne odsłony to był już popis gry kadry narodowej Włoch. Duża liczba błędów po stronie polskiej kadry i niesamowicie sprawna gra narodowej drużyny Włoch doprowadziła do tego, iż to właśnie oni zwyciężyli w finałowym spotkaniu rezultatem jeden do trzech. W końcowym rozrachunku polska drużyna wywalczyła miejsce drugie na światowych mistrzostwach i warto podkreślić, że to także jest wielki sukces.|Polska reprezentacja ostatecznie zajęła miejsce drugie na mundialu i trzeba zaznaczyć, że to także jest niezwykły sukces.|miejsce numer dwa na mundialu w końcowym rozrachunku zajęła kadra Polska i należy podkreślić fakt, iż to także jest gigantyczny sukces.