Fantastyczny występ drużyny Czech - przegrana polskiego zespołu narodowego w pierwszym starciu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Fantastyczny występ drużyny Czech - przegrana polskiego zespołu narodowego w pierwszym starciu zmagań eliminacyjnych do Mistrzostw Europy 2024!

Zakończone w grudniu mistrzostwa świata w wykonaniu kadry narodowej Polski nie były zbytnio udane. Oczywiście nasi reprezentanci zdołali wywalczyć awans do fazy play-off, ale nie każdemu podobał się styl, w jakim to zrobili. Wielbiciele piłkarscy z naszego kraju zgodnie uważali, iż zmiana na pozycji szkoleniowca jest konieczna. Chociażby z tego powodu prezes PZPN Cezary Kulesza podjął decyzję o zakończeniu umowy z Czesławem Michniewiczem. Nowym trenerem polskiej piłkarskiej reprezentacji został Fernando Santos, którego pierwszym poważnym przeciwnikiem była drużyna Czech. To było pierwsze starcie w eliminacyjnych zmaganiach do Euro 2024 i niesamowicie ważne było to, żeby zwyciężyć.

Humory w drużynie Polski Przed pierwszym gwizdkiem arbitra były bardzo dobre, lecz weryfikacja przyszła bardzo szybko. Czeska kadra narodowa bowiem dała radę zdobyć dwa gole już po 3 minutach pojedynku. Był to wielki szok zarówno dla sympatyków zebranych na stadionie w Pradze, jak i graczy. Piłkarze czeskiej reprezentacji narodowej od pierwszego gwizdka arbitra wyglądali znacznie lepiej od polskich zawodników i nie wiele wskazywało na to, iż w drugiej połowie się to odmieni. Piłkarska reprezentacja Polski w drugiej części meczu prezentowała się trochę lepiej, jednakże to zawodnicy z Czech strzelili gola numer 3. Kuchta Jan był zdobywcą trzeciej bramki w 64. minucie tego spotkania. Nasi zawodnicy próbowali odrobić straty, ale dali radę zdobyć wyłącznie jednego gola na trzy minuty przed końcem pojedynku. Ten pojedynek w wykonaniu drużyny polskiej był tragiczny i trzeba to przyznać. Portugalski selekcjoner Fernando Santos na pewno nie tak debiut w polskim zespole narodowym. W drugim meczu zmagań eliminacyjnych polska reprezentacja piłkarska zmierzy się z narodową kadrą Albanii. Z całą pewnością w tym meczu kadra Polska musi odnieść wygraną.